Відремонтувати або замінити гніздо нетбука

Самим пошкоджує місцем вважаються роз'єми нетбука, так як вони пов'язані з постійною (в багатьох випадках некоректної) роботою користувача. Вони схильні до механічного пошкодження і зносу. У всіх моделях нетбуків існують свої особливо уразливі місця. Найчастіше під цю категорію потрапляють роз'єми живлення, через свого інтенсивного використання. Деякі марки, щоб позбутися від неполадок з цим, роблять двосторонній вхід в роз'єм, тобто підключати харчування можна в будь-якому положенні шнура. Це скорочує рівно 50% поломок роз'єму живлення нетбука. Порушення роботи роз'єму живлення нетбука, унеможливлює подальшу його експлуатацію. Ви просто не зможете зарядити його. Ламається він за рахунок не пошкодити гніздо зсередини (згоряння \ виходу з ладу) або виривання контакту з плати, хоча і згорання відбувається зазвичай через механічних пошкоджень. Поділяються роз'єми живлення, на кращі в ремонті типи зі шлейфом і впаяні в материнську плату. Перепаювати кріплення до плати набагато більш трудомісткий процес, що вимагають певних навичок. З шлейфом справи йдуть куди простіше. Відремонтувати або замінити гніздо нетбука може тільки фахівець сервісного центру після діагностики. Так як у випадку самостійного ремонту, Вам необхідно досконало володіти необхідною навичкою, інакше подальше підключення в мережу може поставити під загрозу навіть Ваше життя. Пошкоджене гніздо в подальшій експлуатації призводить до втрати спочатку акумулятора, а потім згорянню інших серйозних елементів нетбука. Може статися поломка комутатора. Тут краще поквапитися і принести нетбук в ремонт.

Звертатися слід у випадках:

 1. Відчувається разбалтиванія контакту зарядочних кабелю і нетбука.
 2. Оплавлення штекера.
 3. Повільний заряд.
 4. Перегрів вилки зарядочних кабелю.


При проведенні ремонту гнізд нетбука, фахівець виділяє ряд робіт:

 • діагностика;
 • Часткова або повна розбирання нетбука;
 • Витяг материнської плати;
 • Зачистка посадкового місця для роз'єму;
 • Підбір необхідного роз'єму і пайка контактів;
 • Збірка в зворотному порядку;
 • Перевірочне використання готового нетбука максимально навантажуючи.


Чи не биваті роз'єму відповідного будь-якої моделі. Тому для заміни гнізда на нетбуці, необхідно буде запастися роз'ємом від певної моделі материнської плати нетбука. Вони відрізняються як розміром самого отвору, так і внутрішнього штиря, а також різними базисними контактами, ну і природно архітектурою. У кожного виробника є більше 10 різних роз'ємів. Для підвищення надійності, виробники деяких моделей нетбуків поділяють плату харчування з материнською платою, знижуючи, тим самим можливість пошкодження основної плати.

В інтернеті можна знайти велику кількість роликів про перепайку, після переглядів яких перепайка здасться «плёвим справою». Але це далеко не так. Щоб не пошкоджувати материнську плату, майстер почне одночасний прогрів всіх точок припою. Часто роз'єм вставлений настільки щільно в плату, що приходиться прикладати серйозні фізичні зусилля, щоб витягти і замінити гніздо нетбука, на це йде практично весь час роботи фахівця.

Щоб знизити ціну, можна спробувати відремонтувати роз'єм в нетбуці, але це за умови, що материнська плата не тріснула або не вирвався площадки контакту. При наявності пошкодження посадкового майданчика, збирається невеликий пристрій без жорсткого кріплення. Так виходять зовнішні блоки живлення. На подив, така конструкція виходить навіть надійніше, ніж роз'ємна система.

Отже, щоб уникнути подібних поломок під час проведення ремонту, слід дотримуватися наступних правил:

 1. Дотримання температурного режиму пайки. Бажано вміле володіння цифровий паяльною станцією і необхідної насадкою. Звичайний паяльник не може рівномірно прогріти плату, так як вона складається з великого числа мідних доріжок і ізолятора і в цій діяльності не можна перегрівати верхні шари.
 2. Звичайно ж використання оригінальних роз'ємів.
 3. Використання неактивних флюсів при пайці. Так як інше гарантийно тягне за собою псування контактних майданчиків на платі нетбука.

Також зламатися можуть USB-порти. У них ламається (через неправильне внесення флеш-карт і іншої периферії) пластикова перегородка. Коли її немає, контакти цього роз'єму може замкнути безпосередньо, утворюючи коротке замикання. Такими діями з ладу вийде південний міст. Його заміна дороге задоволення. З цього при поломки, для запобігання згубних впливів, негайно зверніться в сервісний центр.

Ці роз'єми ламаються найчастіше через постійні навантажень у використанні, але на ряду з ними зустрічаються поломки аудіо роз'єму нетбука, HDMI, VGA, LAN.

Ремонт і заміна гнізд нетбука в Одесі, Харкові, Маріуполі, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві, Луганську, Черкасах, Кропивницького, Чорноморську, Львові, Миколаєві, Херсоні, Чернівцях, Ужгороді, Івано - Франківську, Луцьку, Рівному, Тернополі, Хмельницькому , Житомирі, Вінниці, Києві, Кременчуці

Автор: Super User Вівторок, 08 листопада 2016 12:28 Last modified on Четвер, 09 лютого 2017 18:27

Залишити відгук

Ми ремонтуємо