Ремонт матриці нетбука

Нетбук - будучи зручним і компактним пристроєм, завжди під рукою через своїх невеликих розмірів, енергоёмок і дає можливість виходу в інтернет практично скрізь. Але в процесі роботи можна відчути наскільки він крихкий. Вразливістю нетбука є жк-дисплей (рідкокристалічний).

При появі жк-дисплея, виникла потреба в їх ремонті. Сучасні екрани, в силу необхідності, набагато міцніше своїх попередників. Тепер ремонт практично будь-якої матриці нетбука, майже всіх виробників можна провести. Але міцність все ще далека від ідеалу і дисплеї залишаються крихкими. Проблема ця від недбалості в використанні. Це найдорожча заміна деталі, тому варто спробувати відремонтувати монітор нетбука.

- Якщо включивши нетбук, практично відразу гасне картинка, вона червонувата, а можливо і зовсім не помітною, слід шукати причину в несправності лампи підсвічування або цілої світловий підкладки. Ці операції вимагають відмінної підготовки і хороших інструментів. Проведення роботи вдома не пожвавить Ваш екран, так як не слід допускати поразки матричних шарів частинками пилу.

- Коли дисплей нетбука стає абсолютно чорним, це показує припинення в роботі плати підсвічування (інвертора). Найчастіше, інвертор замінюється повністю і тільки одинично пробують зайнятися його ремонтом.

- Іноді зустрічається поломка монітора, через несправний шлейфу або плати управління матрицею. Тут зазвичай смикається зображення або мерехтить. Сам ремонт - це заміна шлейфу на новий. Це відбувається від стирання шлейфу в місці згину, тобто між верхньою кришкою і нижньою частиною нетбука, всередині петлею. Якщо ремонт необхідний платі управління, то ремонт проводиться заміною контролера матриці або мікросхеми харчування.

- Всі інші випадки пов'язані з ушкодженнями корпусу і підлягають заміні, а не ремонту.

Робота хорошого майстра займе від півгодини до двох-трьох годин. Екрани ділять по типу підсвічування, вирішенню (навіть для однакових діагоналей), і парі інших параметрів.

Матриці існують ультратонкі, стандартні, 30 і 40 пінові. Є праві і ліві пристрої матриці нетбука. Щоб поставити матрицю з іншого орієнтуванням доведеться додати до комплектації ще й подовжувач шлейфу, а також мати можливість його установки в досить обмеженому просторі корпусу пристрою.

Три імовірнісних результату наступають при пошкодженні матриці нетбука:

  1. Екран чорний;
  2. Екран показує частину зображення, все інше залито чорними плямами;
  3. Екран періодично показує або різко починає блимати.


З першими двома фіналами можна боротися тільки заміною матриці нетбука. А третій дає шанс на хороший ремонт. Тут слід віднести нетбук до досвідчених фахівців своєї справи, тому як установка нового дисплея крихке і обережне заняття. Тим більше існує безліч можливостей на сьогоднішній день, які дозволяють відремонтувати матрицю за 1-2 години.

Складність полягає в правильному підборі матриці до моделі нетбука. Для кожного, з великої кількості нетбуків, існує по кілька матриць. Не всі матриці так просто дістати. Тому часто, досвідчений фахівець, підбирає матрицю з уже наявних аналогів на складі. Її змінюють і підганяють під даний нетбук. У дисплеї може підкачати і сама прошивка. Тоді випаявши чіп з нею, він проходить через програматор, прошивка перекодируется. Чіп запаюється на своє місце.

Як видно з вищесказаного, оперуючи викруткою, паяльником і інтернет джерелами, чи не вийде реанімувати дисплей нетбука в домашніх умовах. Тут справа набагато більшого досвіду і знань специфіки роботи. Потрібна якісна діагностика поломки і точний план в нестандартних ситуаціях, які зуміє знайти хороший фахівець. При цьому Ви отримаєте гарантію роботи матриці нетбука.

Якщо ж екран почав блимати, нетбук слід віднести в сервісний центр. Після діагностики Вам можуть запропонувати замінити його комплектуючі. У них входять: лампи підсвічування, шлейф або інвертор. Тоді, відштовхуються від моделі комп'ютера. На низькобюджетний нетбук ставити дорогі деталі безглуздо, і навпаки. Якість картинки не підніметься. Тут звертають увагу на марку виробника. Виходячи з цього вигідна заміна цілої матриці нетбука, якщо її вартість навіть трохи дорожче.

Щоб поліпшити якість життя Вашої матриці, слід:

  • Користуватися сумками \ папками \ чохлами для нетбуків. Вони дозволять виключити зайве вплив як на корпус нетбука, так і на дисплей.
  • Стежити за кинутими на клавіатурі канцтоварами. При різкому закритті вони проткнути або продавлять матрицю дисплея.
  • Проженіть з голови думки про самостійну заміну екрану нетбука. З огляду на досвід користувачів, спроби ремонту призводять до викинутим на вітер, грошей можливим поломок інших складових пристрою і відправленню нетбука в сервісний центр. Так що, краще обійти всі власні муки стороною і відразу попрямувати до досвідченій людині.
  • Матрицю нетбука можна подряпати або пошкодити внутрішні контакти протираючи алкоголем або мокрою ганчіркою. 

Ремонт матриці нетбука в Одесі, Харкові, Маріуполі, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві, Луганську, Черкасах, Кропивницького, Чорноморську, Львові, Миколаєві, Херсоні, Чернівцях, Ужгороді, Івано - Франківську, Луцьку, Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Житомирі , Вінниці, Києві, Кременчуці

Автор: Super User Вівторок, 08 листопада 2016 12:28 Last modified on Четвер, 09 лютого 2017 16:42

Залишити відгук

Ми ремонтуємо