Замінити матрицю нетбука

Нетбук - зручний і компактний девайс, який завжди під рукою через своїх невеликих розмірів, енергоёмок і дає можливість виходу в інтернет практично скрізь. Але в процесі роботи можна відчути наскільки він крихкий. Найбільш вразлива частина нетбука - жк-дисплей (рідкокристалічний).

Як тільки з'явилися жк-дисплеї, виникла потреба в їх заміні. Сучасні екрани, в силу необхідності, набагато міцніше своїх попередників. Але міцність все ще далека від ідеалу і матриці залишаються крихкими. При цьому, вони дозволяють не викидати нетбук при поломці, а замінити екран або його складові. Проблема ця зустрічається часто через неакуратність у використанні. Вона є найдорожчою заміною з деталей, але з нею можна впоратися.

В основному, час на заміну техніки йде на підбір і доставку підходящої нетбуку матриці. Сама робота хорошого майстра займе від півгодини до двох-трьох годин.

Екрани ділять по типу підсвічування, вирішенню (навіть для однакових діагоналей), і парі інших параметрів.

Матриці існують ультратонкі, стандартні, 30 і 40 пінові. Є праві і ліві пристрої матриці нетбука. Щоб поставити матрицю з іншого орієнтуванням доведеться додати до комплектації ще й подовжувач шлейфу, а також мати можливість його установки в досить обмеженому просторі корпусу нетбука.

Сутність матриці нетбука: прошарок з рідких кристалів між шарів скло-поляризаторів. Удар і падіння, змушують витікати через знову з'явилися тріщини кристали.

Три імовірнісних результату наступають при пошкодженні:

 • Екран не показує нічого;
 • Екран показує частину зображення, все інше залито чорними плямами;
 • Екран періодично показує або різко починає блимати.


З першими двома фіналами можна боротися тільки заміною матриці нетбука. Звичайно, завжди є можливість замовити і замінити її самому. Але до необхідного результату, з такою економією може піти не один десяток матриць. Краще віднести нетбук до досвідчених фахівців своєї справи, тому як установка нового дисплея крихке і обережне заняття. Тим більше існує безліч можливостей на сьогоднішній день, які дозволяють відремонтувати матрицю за 1-2 години.

На основі даної моделі, майстер проводить поетапну зміну матриці нетбука:

 1. Розкривається корпус;
 2. Скручуються кріплення;
 3. Від'єднуються всі шлейфи;
 4. Корпус готується для нової матриці;
 5. Акуратно закріплюється матриця;
 6. Підключаються шлейфи;
 7. Перевіряються контакти і збирається корпус.


Складність полягає в правильному підборі матриці до моделі нетбука. Для кожного, з великої кількості нетбуків, існує по кілька матриць. Не всі матриці так просто дістати. Тому часто, досвідчений фахівець, підбирає матрицю з уже наявних аналогів на складі. Її змінюють і підганяють під даний нетбук. У дисплеї може підкачати і сама прошивка. Тоді випаявши чіп з нею, він проходить через програматор, прошивка перекодируется. Чіп запаюється на своє місце.

Як видно з вищесказаного, оперуючи викруткою, паяльником і інтернет джерелами, чи не вийде реанімувати дисплей нетбука в домашніх умовах. Тут справа набагато більшого досвіду і знань специфіки роботи. Потрібна якісна діагностика поломки і точний план в нестандартних ситуаціях, які зуміє знайти хороший фахівець. При цьому Ви отримаєте гарантію роботи матриці нетбука.

Після діагностики Вам можуть запропонувати замінити його комплектуючі. У них входять: лампи підсвічування, шлейф або інвертор. Тоді, відштовхуються від моделі комп'ютера. На низькобюджетний нетбук ставити дорогі деталі безглуздо, і навпаки. Якість картинки не підніметься. Тут звертають увагу на марку виробника. Виходячи з цього вигідна заміна цілої матриці нетбука, якщо її вартість навіть трохи дорожче.

Щоб поліпшити якість життя Вашої матриці, слід:

 • Користуватися сумками \ папками \ чохлами для нетбуків. Вони дозволять виключити зайве вплив як на корпус нетбука, так і на дисплей.
 • Стежити за кинутими на клавіатурі канцтоварами. При різкому закритті вони проткнути або продавлять матрицю дисплея.
 • Проженіть з голови думки про самостійну заміну екрану нетбука. З огляду на досвід користувачів, спроби ремонту призводять до викинутим на вітер, грошей можливим поломок інших складових пристрою і відправленню нетбука в сервісний центр. Так що, краще обійти всі власні муки стороною і відразу попрямувати до досвідченій людині.
 • Матрицю нетбука можна подряпати або пошкодити внутрішні контакти протираючи алкоголем або мокрою ганчіркою. Не шкодуйте грошей і купіть для монітора спеціальні серветки.
 • При Ваших перших підозрах, що нетбук не функціонує належним чином, тут же зверніться в ремонтний центр на діагностику. Є центри, де діагностику проводять безкоштовно.
Заміна матриці нетбука в Одесі, Харкові, Маріуполі, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві, Луганську, Черкасах, Кропивницького, Чорноморську, Львові, Миколаєві, Херсоні, Чернівцях, Ужгороді, Івано - Франківську, Луцьку, Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Житомирі , Вінниці, Києві, Кременчуці
Автор: Super User Вівторок, 08 листопада 2016 12:28 Last modified on Понеділок, 13 лютого 2017 11:28

Залишити відгук

Ми ремонтуємо