Частка нетбука і заміна термопасти.

Кожен з нас помічав, що нетбук з часом починає надто нагріватися. На часто перегріваються елементах встановлений радіатор для їх охолодження. Фізичний принцип - кулером формується повітряний потік, під час важкої роботи нетбука.

Є думка, що акуратність у використанні нетбука і самостійний зовнішній догляд за ним, виключать необхідність внутрішнього очищення нетбука. Не дивлячись на дотримання всіх запобіжних заходів пил все одно потрапляє в радіатор. Радіатор - починає все частіше перегріватися і приходить пора зміни використаної термопасти. Уразливість ховається під влітають з потоком пилу частинках, які створюють на вентиляторі пиловий наріст і обмежують повітряний потік, тим самим дозволяючи розігріватися різним частинам нетбука. Щоб уникнути потрібно своєчасне прочищення від пилу нетбука.

Виробники радять проводити внутрішню прибирання хоча б 1-2 рази на рік. Це дозволить позбутися від частих зависань, мимовільних виключень і перегрівання, невластивого шуму нетбука. Якщо що-небудь з цього вже відбувається з Вашим лептопом, то прийшов час очистити від пилу і замінити термопасту в нетбуці, щоб це не призвело до більш серйозного пошкодження в подальшому.

Існують моделі нетбуків, чия очищення нетбука від пилу не може відбуватися без участі фахівця, інакше в процесі складання Ви можете не вірно зібрати деталі і зламати нетбук остаточно. Ця процедура вимагає певного порядку особливо в невеликому корпусі нетбука.

В процесі чищення нетбука, виробляють такі дії:

 • Нетбук розбирають і демонтують систему охолодження;
 • Чистять його стисненим повітрям;
 • Міняють термопасти;
 • Змащують частини кулера;
 • Збирають і перевіряють працездатність апарату максимальним навантаженням.

Найпростішим способом для поліпшення нагріву відеочипа, є покупка спеціальної підставки для нетбука. В середньому, температура падає на 2-3 градуси, що захищає повністю від нагрівання. Можна спробувати перепрошити BIOS відеокарти на версію зі зниженими елементами живлення, це ще мінус 7-12 градусів. Але таку роботу можна некоректно виконати, що призведе до повної і безповоротної втрати відеочипа.

Більш високого ефекту можна домогтися заміною термопасти нетбука. Робота термопасти безпосередньо пов'язана з її високою теплопровідністю. Кожна речовина всередині нього має теплопровідність. Максимальна вона у термопасти при правильному її нанесенні. При роботі видеочип нагрівається, для його охолодження використовують кулер. Кулер безпосередньо з'єднаний з чіпом бути не може. На його поверхні завжди є мікротріщини і нерівності, за рахунок яких утворюється повітряні мішки. Термопаста заповнює їх і передає тепло безпосередньо. Вона передає тепло краще, ніж повітря, але гірше металів.

У нетбуках після покупки, виробниками завдано величезної шар неякісної пасти, який ускладнює процес передачі тепла і не дає якісно вивільняти його з відеочипа нетбука, а можливо навіть там стоїть пластинка з фольги. Звичайно цю конструкцію необхідно замінити, для довговічної роботи відеокарти або процесора. Для вирішення, слід замінити термопасту в нетбуці.

Щоб не втратити гарантії, краще віднести на таку операцію нетбук в сервісний центр. Ну, а якщо нема чого втрачати, і Ви чертовски впевнені в своїх силах, тоді можна і самому приступити до підкорення цієї вершини.

Процес полягає в наступному:

 1. Виберемо термопасту. Тут варто виходити від зарекомендували себе фірм і ціни. Ринок кишить підробками, так що варто з обережністю купувати цей продукт. Від таких термопаст можна навіть підвищити температуру нагрівання елементів нетбука.

 2. Підготуємо інструменти. Викрутка (хрестова), можна використовувати пластикову карту (або спеціальну лопатку, яка йде в комплекті), голки або зубочистки і суха м'яка ганчірочка.
  Вимикаємо нетбук, перевертаємо його на рівну поверхню.

 3. Знімаємо батарею і велику кришку.

 4. Відкручуємо жорсткий диск, піднімаємо і знімаємо його.

 5. Скручуємо інші болтики. Для цього піднімаємо закриті невеликими заглушками наклейки голочкою.

 6. Знімаємо з засувок оперативну пам'ять.

 7. Перевертаємо його і шукаємо кілька засувок клавіатури.

 8. Від'єднуємо контакти: клавіатури, тачпада і кнопки включення.

 9. Скручуємо болти, розбираємо корпус і від'єднуємо блок Wi-Fi.

 10. Якісну чистку без зняття материнської плати провести не вдасться, тому від'єднуємо контакти і виймаємо її з корпусу.

 11. Зчищають спеціальними Болонья з стисненим повітрям всю пил.

 12. Роз'єднуємо систему охолодження з платою.

 13. Видаляємо термопасту за допомогою спирту та ватних паличок.

 14. Пластиковою карткою наноситься найтонший шар термопасти. Шар не повинен мати смуг з надлишками або нерівностями. Висотою приблизно міліметр. Надлишки, що залишилися навколо блоку відеочипа або процесора, слід прибрати ватною паличкою або акуратно зубочисткою. Необхідно сформувати рівний шар тільки на поверхні чіпа. Врахуйте, що при закріпленні блоку кулера паста трохи вийде за межі, це добре, значить її вистачило щоб заповнити нерівності поверхонь.

 15. Отже, садимо наш кулер на місце і закріплюємо його. Важливо не крутити і не смикати його під час закручування болтів, щоб не пошкодити ідеальний шар термопасти.
  У зворотному порядку збираємо нетбук.

Чистка нетбука від пилу в Одесі, Харкові, Маріуполі, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві, Луганську, Черкасах, Кропивницького, Чорноморську, Львові, Миколаєві, Херсоні, Чернівцях, Ужгороді, Івано - Франківську, Луцьку, Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Житомирі, Вінниці, Києві, Кременчуці

Автор: Super User Вівторок, 08 листопада 2016 12:28 Last modified on П'ятниця, 10 лютого 2017 16:21

Залишити відгук

Ми ремонтуємо