Установка Віндовс на нетбук

Часто через впливів вірусів або захаращеності хочеться перевстановити Windows і почати життя нетбука з чистого аркуша. Але, на жаль, не кожен користувач може провести самостійно установку нової Windows. Для цього розглянемо деякі процеси, пов'язані з установкою, настроюванням драйверів і різними виникають в процесі нюансами установки їх на нетбук.

1. Переустановити Windows на нетбуці можна за допомогою вбудованих засобів.

Сучасні нетбуки дозволяють встановлювати заново систему за допомогою вже вбудованого софту автоматично. Після запуску цієї операції Ви отримаєте начинку нетбука в його первозданному вигляді. Це самий просто і обмежує в дії користувача хід. Якщо система жодного разу не перевстановлювати на піратську версію, і на нетбуці стоїть та сама придбана разом з ним версія, то ось способи для переустановлення Віндовс на нетбуці:

- Якщо на нетбуці Windows 7, досить знайти в меню «Пуск» програми виробника з маркуванням Recovery. При запуску Ви зможете вибрати цікаву програму для відновлення.

- Під час запуску натискаємо необхідну кнопку для запуску відновлення. Ця інформація пишеться при включенні під логотипом і англійською виглядає приблизно так: «Press F2 for Recovery». Проходимо в меню і слідуємо підказкам для переустановлення Віндовс на нетбуці.

- На Windows 8 Ви можете зайти в «параметри комп'ютера», далі подорожуємо у «Загальні» і вибираємо пункт «Видалення всіх даних і перевстановлення Windows», при виборі цього дії будуть автоматично встановлені необхідні конкретно наявної моделі нетбука драйвера.

2. Повторне без розділу відновлення, після піратської версії.

Якщо у Вашому нетбуці вже відбувалася зміна системи на піратську версію, то ймовірно втрачений розділ відновлення і потрібно образ ОС на флеш-карті. Для цього необхідно пошукати в інтернеті файл ISO підходящої саме Вашої моделі системою Windows.

При знаходженні на жорсткому диску комп'ютера потрібних файлів і наявності додаткового розділу, слід перенести в нього всі файли і перевстановлення Віндовс на нетбуці пройде без їх видалення. Але якщо розділ існує один (диск С), то збережіть їх краще на флешку і знімний диск.

Для раніше встановлених програм та ігор, доведеться пошукати дистрибутиви і також завантажити їх на окрему флешку, тому як при перевстановлення вони будуть втрачені.

Отже, почнемо настройку Windows на нетбуці. Вставляємо флеш-карту з образом системи, не використовуючи всіляку периферію (розгалужувачі та інше), а підключаючи флеш безпосередньо в південний порт нетбука. Перезавантажуємо пристрій, з'являється чорний екран для виходу в BIOS. Натискаємо необхідну комбінацію запускаємо БІОС. Залежно від моделі нетбука і версії ОС, Ви можете побачити Boot Settings або First Boot Device або щось подібне. Необхідно вибрати пункт для первинного завантаження USB-флешки.

Далі прямуємо по пунктам, наведеним інсталяційний файл флешки. Вибираємо мову, приймаємо умови угоди і виставляємо повну установку. Далі вибираємо налаштування диска для установки. Тут є можливість розділити диск на дві частини. Щоб в подальшому було зручно встановлювати заново Віндовс на нетбуці, слід звичайно розділити диск, для перенесення необхідних даних на нього. Якщо ж Ви маєте вже необхідну кількість розділів, то сміливо вибираємо системний розділ і форматіруем його. Після вибираємо його як інсталяційний і встановлюємо операційну систему.

Залишається тільки чекати завершення установки, в процесі якої, нетбук може неодноразово перезавантажуватися. Можливо потім комп'ютер запросить ключ. Він зазначений на самому нетбуці або на диску з образом. Також слід вказати необхідні для подальшої роботи дані, на кшталт імені користувача або пароля. Наступним кроком буде настройка Windows і установка необхідних програм і драйверів.

Для цього використовуємо підготовлену флешку з необхідними драйверами звуку, відео, з'єднання Wi-Fi або качаємо їх з офіційного сайту. Офіційний сайт пропонує абсолютно всі драйвера в безкоштовному доступі і по необхідним розділах і моделям нетбуків.

Не всі системні програми нам необхідні в роботі і стануть в нагоді в подальшому. Тому зачистили систему на наявність таких з самого початку. Приберемо драйвера і програми, які повторюються в особливостях своєї роботи.

Тепер необхідно налаштувати інтерфейс. Для більш гладкою роботи Windows рекомендується провести більш тонке налаштування візуальних ефектів. Це дозволить значно прискорити роботу інтерфейсу системи нетбука. Тут потрібно врахувати, що на більшості нетбуків функції в ефектах на кшталт Aero помітні не будуть, за рахунок невисокої якості монітора нетбука. Тому сміливо відключаємо їх. Це помітно прискорить роботу відеокарти, знизивши навантаження на обчислювальні розрахунки. Не забуваємо натиснути «Застосувати» по завершенню вибору. Можливо, Ви навіть не помітите особливих змін, але навантаження на систему знизиться.

Установка Windows на нетбук в Одесі, Харкові, Маріуполі, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві, Луганську, Черкасах, Кропивницького, Чорноморську, Львові, Миколаєві, Херсоні, Чернівцях, Ужгороді, Івано - Франківську, Луцьку, Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Житомирі, Вінниці, Києві, Кременчуці

Автор: Super User Вівторок, 08 листопада 2016 12:28 Last modified on Середа, 08 лютого 2017 20:05

Залишити відгук

Ми ремонтуємо