Замінити північний або південний міст нетбука

Будучи однією з найголовніших складових нетбука (правильніше, материнської плати), два найважливіших системних контролера, відповідають практично за всю роботу, проведену в нетбуці. На північний міст доводиться відповідальність за відеокарту, оперативну пам'ять і процесор. На південному мосту тримається весь введення і виведення інформації і зв'язок з північним мостом нетбука.

Самим уразливим вважають південний міст. Героїчно прикриваючи собою від фізичних впливів материнську плату, всі удари він приймає на себе. Вмираючи він, в більшості випадків, виводить з ладу і материнську плату.

 • Якщо при включенні нетбук не може звернутися до HHD і екран залишається чорним, через кілька секунд він знову вимикається, просить перезавантаження.
 • Нетбук просить перезавантажитися відразу після перезавантаження і ця дія повторюється нескінченно, поки не розрядиться батарея.
 • USB-порт, клавіатура або тачпад не виявляються нетбуком.
 • Мерехтить зображення або відсутній.
 • Причина цього криється в ремонті північного і \ або південного моста у нетбука. Їх заміна проводиться в типовому корпусі BGA (Ball Grid Array). Всі висновки цього корпусу розміщені внизу, це плоскі напівсферичні контакти. Кожен чіп впливає на нестабільність комп'ютера в цілому. При відмові одного з них трапляються зависання нетбука або він зовсім не включається.

Частота роботи північного моста нетбука досить висока для того щоб постійно нагрівати пристрій. Наявність пилу на кулери погіршує ситуацію. Через систематичне такого перегріву північний міст нетбука виходить з ладу. І, в кінцевому підсумку, все зводиться до того що нетбук одного разу не включається.

Для того щоб зробити заміну, випаюється північний міст і його місце займає новий. Тут стануть в нагоді серйозна високопрофільна фахівець і особлива апаратура. Іноді якісна діагностика за допомогою термопрофілю, може виявити причину в розриві або перегорання місця з'єднання моста з платою. Тоді не потрібно замінювати північний міст нетбука, а просто замінити деталі.

Південний міст нетбука виходить з ладу з причин, пов'язаних з підключенням USB-пристроїв, які піддаються фізичному впливу всередині порту і розхитуються до виникнення невеликих коротких замикань. Також, під час використання, в місці підключення накопичується статична електрика, яке з часом перетворюється в сильний розряд. Відремонтувати, на жаль, південний міст нетбука не вдасться - можливо тільки заміна. Їй можуть послужити правильно підібрані аналоги.

Вплив перегріву на мости, призводить до того що кристал чіпа відшаровується і втрачає зв'язок з схемою або робить видиму (а можливо і ні) мікротріщину в схемі. При демонтажі чіпа від плати, після такого перегріву можливі відриви площадки контакту разом з чіпом.

Якщо однозначно було згоряння чіпа, то необхідно замінити його на новий. Якщо порушення в паяльної частини роботи - потрібно BGA реболлінг. Він проводиться тільки на спеціалізованому обладнанні, з набором характерних кульок. Це дуже важкий процес і тут стане в нагоді майстерний навик в цій справі.

Робота по заміні чіпів північного і південного мостів нетбука проводиться в кілька етапів:

 1. На підготовленому чипі зняті кілька кульок контакту.
 2. За допомогою трафарету проводиться їх мастило флюсом і відновлення.
 3. Він затискається трафаретного пластиною.
 4. Кульки припою (вже відкалібровані) встановлюються в необхідні отвори.
 5. Вся комплектація прогрівається феном.
 6. Витягується чіп з трафарету і змивається флюс.
 7. Отпайка зламаного чіпа з плати.
 8. Тут детальніше. Материнська плата розшарувалася, якщо чіп буквально підстрибнув. І плата не придатна.
 9. Посадочне місце зачищається, вирівнюються всі горизонтальні п'ятаки, щоб уникнути перекосу і згоряння чіпа.
 10. Припаюється новий чіп і плата очищається від флюсу.


Замінити північний (південний) міст нетбука завжди краще, ніж провести ребболінг, так як в процесі часто виникають проблеми, що призводять Вас знову в ремонтний центр. Та й цінова різниця невелика. У даній роботі часто використовується інфрачервона паяльна станція і професійні витратні матеріали, що дозволяє забезпечити максимальну якість, довговічність і надійність даної послуги.

Щоб продовжити життя північного і південного моста Вашого нетбука, слід частіше проводити профілактичні роботи над системою охолодження. Це найголовніша проблема в роботі пристрою. Через його активного життя нетбук часто використовується на нерівних поверхнях, щоб замкнути лінії видування повітря або він всмоктується з мікропил. Погіршуючи роботу нетбука в цілому, це впливає на працездатність, тож швидко перегріваються, мостів. Проводячи роботи з прочищення системи хоча б раз на рік, Ви поліпшите показники життя нетбука в кілька разів.

Заміна північного і південного мостів нетбука в Одесі, Харкові, Маріуполі, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві, Луганську, Черкасах, Кропивницького, Чорноморську, Львові, Миколаєві, Херсоні, Чернівцях, Ужгороді, Івано - Франківську, Луцьку, Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Житомирі, Вінниці, Києві, Кременчуці

Автор: Super User Вівторок, 08 листопада 2016 12:28 Last modified on Субота, 11 лютого 2017 14:28

Залишити відгук

Ми ремонтуємо