Ремонт акумулятора ноутбука.

У даній статті поговоримо про ремонт і відновлення батареї ноутбука:

  1. Розповімо способи відновлення і ремонту батарей ноутбуків.
  2. Поговоримо про правильну розрядці і зарядці батареї ноутбука.
  3. Детально опишемо значення калібрування батарейки ноутбука.
  4. Опишемо, як продовжити працездатність батарей ноутбуків.

Для початку давайте поговоримо про те, як правильно використовувати батарею ноутбука, щоб батарея ноутбука не поламалася, і потім не довелося відновлювати батарею в ноутбуці.

Багато хто замислюється про відновлення батареї ноутбука, коли заряд батарея ноутбука тримає не більше 15 хвилин. Щоб батареї ноутбука працювали довше, потрібно подумати про це відразу після придбання. Якщо є інструкція до батареї ноутбука, потрібно для початку його прочитати.

Якщо у Вас інструкції до батареї ноутбука немає, тоді ми розповімо Вам правила використання батарей ноутбуків.

Спочатку, акумулятор ноутбука, заряджений з заводу на 10%. Це робиться в основному для того, щоб батарея ноутбука могла запустити ноутбук і продемонструвати працездатність ноутбука або нетбука.

Важливо: Якщо при покупці ноутбука Вам пропонують його з вітрини, купувати такий ноутбук не варто. Зазвичай ці ноутбуки вже будуть з зіпсованими блоками живлення, і заряд батарея тримати не буде. Потім доведеться відновлювати батарею ноутбука.

 

Щоб акумулятор ноутбука, прослужив довше, і не довелося його відновлювати:

  1. Акумулятор ноутбука розряджається, поки ноутбук не перестане включатися.
  2. Вилучаємо батарею ноутбука.
  3. Включаємо пристрій без акумулятора ноутбука і перевіряємо параметри живлення
  4. Встановлюємо батарею ноутбука в ноутбук і підключаємо ноутбук до живлення. При цьому головне акумулятор в ноутбуці зав'ялити на 100% і ноутбук не включати.
  5. Коли батарея ноутбука зарядиться, включаємо ноутбук.

Важливо: батарея ноутбука не повинна бути на постійній зарядці. Ноутбук має працювати від акумулятора ноутбука, а не від зарядки. Ємності батареї ноутбука розраховані на 60 000 годин роботи. Коли цей ресурс вичерпується, потрібно ремонтувати, відновлювати батарею ноутбука. Деякі батареї мають заводський брак і їх потрібно відразу відновлювати.

 

Давайте поговоримо про те, як відновити або відремонтувати батарею, акумулятор ноутбука.

 

В сучасних ноутбуках використовуються літій-іонні батареї. У старих моделях ноутбуків нікель-металгідридні. Щоб визначити, як відновити, відремонтувати акумулятор ноутбука, потрібно знати, як батарея ноутбука влаштована.

Нікель-металгідридні (NiMH) батареї ноутбуків, з'явилися після NiCd акумуляторів ноутбуків. У NiMH акумуляторів ноутбуків термін екслуатаціі дуже малий. Тому NiMH батареї ноутбуків не користувалися особливим попитом. NiMH батареї ноутбуків доводилося постійно ремонтувати і відновлювати.

Контролери батарей ноутбуків.

У використання NiMH батареї ноутбука є плюси і мінуси. Мінус використання NiMH акумулятора ноутбука - термін служби батарейки ноутбука близько 300 циклів, швидка розрядка, наявність «пам'яті батареї ноутбука». Пам'ять батареї ноутбука, з'являється при неправильній експлуатації акумуляторів ноутбука - перш ніж поставити батарею на зарядку, потрібно її майже повністю розрядити. Якщо таких маніпуляцій з NiMH батареєю ноутбука не виробляти, тоді ємність батареї ноутбука буде знижуватися, і потрібно буде відновлювати акумулятор ноутбука.

Плюсом використання NiMH батарей ноутбуків була морозостійкість.

Щоб NiMH батарею ноутбука рідше ремонтувати і відновлювати, потрібно акумулятор ноутбука майже повністю розряджати перед зарядкою ноутбука. Це потрібно для того, щоб не було ефекту «пам'яті батареї ноутбука».

Літієво-іонні (Li-ion) акумулятори використовуються здебільшого в планшетах і мобільних телефонах. Це пов'язано з тим, що Літій-іонні (Li-ion) акумулятори легше, менше і у них більше ККД. У Li-ion батарей немає «ефекту пам'яті батареї» і немає особливих вимог до експлуатації. У Li-ion акумуляторів ноутбуків дуже багато плюсів. З мінусів - Li-ion акумулятори працюють тільки при плюсовій температурі, за вартістю Li-ion батареї дорогі, Li-ion акумулятори зношуються, якщо навіть не використовуються. Загальний термін служби Li-ion акумулятора розрахований на 200 циклів.

Зазвичай батареї ноутбуків складаються з декількох груп елементів, які з'єднані один з одним. Ці групи елементів батарей ноутбуків з'єднують паралельно в блоки. Потім блоки акумулятора ноутбука з'єднують послідовно між собою. Це призводить до збільшення ємності батареї ноутбука, планшета, нетбука.

В цьому і полягає основна причина поломки батареї ноутбука. Виробники не можуть підібрати компоненти акумулятора ноутбука з однаковими параметрами. У нових акумуляторів характеристики елементів: напруга, ємність, опір - щодо рівні. При використанні батареї ноутбука, ці параметри починають відрізнятися на 30%. Звучить не небезпечно? Ну, припустимо, батарея ноутбука буде працювати не 3 години, а 1 годину. Питання не в цьому. Різниця в блоках елемента живлення ноутбука призводить до поганої роботи батареї ноутбука. До цього схильні першу чергу Li-ion акумулятори. За правильним, кожен блок акумулятора ноутбука, потрібно живити окремо. Припустимо в батареї ноутбука 12 блоків. Тоді для зарядки будуть потрібні 12 контролерів, а це сильно збільшить вартість батареї ноутбука і розмір батареї. Виробники акумуляторів заряджають їх елементи послідовно домагаючись середнього значення заряду. Для літієво-іонних елементів він становить 4,2 V. для всього елемента живлення ноутбука напруга складе 12,6 В. Якщо знос елементів живлення сильно різниться, тоді одні елементи живлення виявляються з малим зарядом, а інші перегріваються. Це може призвести до вибуху ємностей батареї ноутбука.

 

У всіх акумуляторів є система захисту. Перша ступінь захисту елемента живлення, є металева пластина під виходом на плюс. Вона захищає від вибуху елемента і розмикає ланцюг у разі перезарядження. Коли тиск в елементі живлення стає нормальним, пластина в первісний стан не повернеться. Такий елемент живлення потрібно замінити, або доведеться міняти весь акумулятор.

 

У контролері батареї ноутбука теж є зашита. Там є мікропроцесор, який стежить за напругою у всіх елементах живлення і електронний ключ, який забороняє подавати напругу при перевантаженні. Буває, враховується тільки загальну напругу акумулятора. Коли напруга в елементах живлення ноутбука менше 2.8 В., вони відключаються контролером живлення. Контролер живлення батареї ноутбука вважає, що акумулятор несправний. Грубо кажучи «запобіжник» згорає, і батарея перестає працювати. Тоді потрібно замінити ключ контролера акумулятора, і він знову запрацює.

Третя захист - вбудоване ПЗУ контролера. Це своєрідна прошивка елемента живлення, яка стежить за ємністю і оригінальністю елементів виробника.

Найпростіший спосіб спробувати відновити батарейку - завантажити керівництво по експлуатації та програмне забезпечення від виробника. Іноді там є утиліти для ремонту елементів батарейки. У складі софта бувають утиліти для рекалібровкі батареї. Вони можуть протягом 12 годин відновити і відремонтувати елемент живлення.

Якщо такої програми немає у виробника ноутбуків, тоді потрібно ремонтувати і відновлювати акумулятор вручну. Для цього нам знадобиться: ніж, мультиметр, паяльник, лампочки і клей ціан - акрілат.

Спочатку акумулятор потрібно розібрати. Процес цей складний. Конструкція у всіх акумуляторів різна, але принцип один. Вони складаються з двох склеєних частин. За поздовжньої смужці з використанням ножа потрібно їх роз'єднати.

Залежно від типу елемента живлення, виробляємо наступні дії.

Нікель-металогідридний.

 

Підраховуємо кількість елементів живлення. Отриманий результат множимо на 1.2. Це буде напруга батареї. До висновків групи контактів припаюємо лампочку потужність в 21 Вт. Вона може спалахнути чи ні. Це не важливо. Беремо мультиметр. Межа напруги на ньому ставимо 20 В. Відповідно, дізнаємося напруга на лампочці. Коли напруга відповідає потрібному, а нетбук від акумулятора не працює, швидше за все, поломка в контролері живлення. Для ремонту контролера живлення краще звертатися в сервісний центр.

 

Коли напруга нижче потрібного, мультиметр перемикаємо на 2000 Мт. Після цього перевіряємо окремі елементи живлення батарейки. Записуємо на них показники. Після цього робимо рекалібровку. Коли рекалібровку акумулятора закінчена, до кожного елементу живлення припаюємо лампочку. Тепер вирівнюємо напруга батареї. Чи не чіпаємо її близько 12 годин і доводимо до 0 В. Після цього, заряджаємо акумулятор. Простий зарядкою нетбука це не вийде. Потрібно спеціальний зарядний пристрій. Коли буде повна зарядка, знову виробляємо розрядку. Так робимо близько 5 разів. Після цього перевіряємо акумулятор на працездатність.

 

Звертайтеся в нашу Мережа Сервісних Центрів «Аріс» і ми відновимо Вашу батарею ноутбука.

Ми ремонтуємо акумулятори ноутбуків таких моделей як: Acer, Asus, Lenovo, MSI, Apple, Toshiba, Hitach, Lg, Samsung, Sony, Dell, Hp.

Ми ремонтуємо батареї нетбуків в таких містах: Одеса, Київ, Львів, Дніпропетровськ, Донецьк, Луганськ, Харків, Запоріжжя, Миколаїв, Херсон, Кіровоград, Черкаси, Полтава, Суми, Чернігів, Вінниця, Житомир, Луцьк, Рівне, Тернопіль, Хмельницький, Чернівці, Ужгород, Івано-Франківськ, Маріуполь, Іллічівськ.

Залишити відгук

Ми ремонтуємо