Калібрування екрану планшета

Дисплеї останнього покоління планшетів зробили якісний прорив у розвитку. Картинка стала чіткішою, кольору насиченими, а форматом ємнісного дисплея Full HD володіє практично кожен користувач. Такі екрани практично не вимагають додаткових налаштувань, вони автоматично поставлені виробниками на максимум. Користувачі застарілих резистивних варіантів тачскрін з самого першого включення періодично калібрують екран.

Калібрування екрану планшета - призначене для того, щоб правильно і більш точно розпізнавати торкання власника. Залежно від типу тачскрін визначається складність виконуваних робіт. Пристрої мають ємнісний екран важче відкалібрувати, тому як в операційній системі відсутні необхідні утиліти. Доведеться підбирати і завантажувати їх із зовні.

Іноді виникає потреба в калібрування кольорів екрану. Така калібрування забезпечить коректне відображення кольору в подальшому. Спочатку, слід виставити точне дозвіл в настройках планшета. У бюджетних моделях, така функція відсутня і дозвіл на них варто максимально можливе. Часто в планшетах вже є супутні утиліти для зміни налаштувань екрану, в тому числі і коригування кольору. Вони автоматично виконують дії для поліпшення якості картинки і краще використовувати такі програми, а не налаштовувати дисплей вручну.

Потреба калібрування екрану можна легко помітити, якщо, друкуючи на планшеті текст, Ви набираєте сусідні букви замість потрібних. Це говорить про те, що все-таки «злетіла» калібрування тачскрін або G-sensor. Так пристрій абсолютно перестає орієнтуватися в просторі.

Резистивні дисплеї.

Такі екрани з'явилися на перших масових моделях планшетів. Для зручності користування вони поставлялися разом зі стилусом. Сам екран складається з двох платин:

  1. Твердої скляній або пластиковій.
  2. Гнучкої пластикової.


Обидва шару покриті струмопровідних шаром і розділені мікроізоляторамі. Кожне натискання на точку прогинає верхній шар, пластини стикаючись утворюють замикання. Після цього контролер сенсора злегка змінює свої координати. Такі сенсори тьмяні, трохи повільні, не можуть визначити кілька одночасних дотиків і недовговічні. Модернізація таких екранів зайшла в глухий кут, їх поліпшення фактично неможливо.

Щоб налаштувати такий сенсор буде потрібно калібрування екрану на планшеті. Необхідно зайти в налаштування і знайти пункт «калібрування екрану». Далі виконуючи вказівки, потрібно кілька разів натиснути певні точки екрана і якщо все вірно, то він самостійно буде відкалібрований.

Ємнісні дисплеї.

Їх існує два види:

Поверхнево-ємнісні. Влаштовані порівняно просто. Кути токопроводящей пластини сенсора знаходяться під змінною напругою і, таким чином, він перевіряється на наявність витоку (внесення в область пальця). За співвідношенням струмів кутів обчислюються координати внесеного пальця. Їх не так багато на ринку електронних товарів і вони, як і резистивні, не підтримують кілька одночасних дотиків. Калибруются екрани таких планшетів також, як резистивні.
Проекційно-ємнісні. Це часто зустрічаються сенсори на сьогоднішній день і мають складною конструкцією з безлічі шарів. Вони володіють власною матрицею і окремими датчиками. Підтримують контроль декількох одночасних дотиків (мультитач). Часто сенсор виробляють відразу на склі, це виключає спотворення за рахунок зайвого повітря між екраном і сенсором. У багатьох планшетах контролер (в тому числі, однаковий для різних діагоналей пристрою), знаходиться на друкованій платі пристрою. У звичайних ситуаціях настройка такого дисплея не потрібно, але при установці нової прошивки або при програмних збоях його буває потрібно відкалібрувати.
підсумки

У сервісних центрах, правильна настройка проводиться через інженерне меню і за допомогою спеціалізованих програм. Іноді «Розкалібрування» екрану відбувається через некоректного заряду, коли використовуються не оригінальні ЗУ.

Часто калібровка екрану планшета потрібно після падіння пристрою або заміни тачскрін на новий. Будь-яка порошинка, пляма під сенсором, незначні пошкодження, можуть незабаром зажадати раптового відновлення. Слід зробити ряд маніпуляцій, перш, ніж нести його в ремонт. Перевірте, після зняття захисної плівки, коректність натискань. Спробуйте надрукувати текст. При наборі відразу видно, як відгукується сенсор планшета. Якщо помилки були здійснені, негайно відвідайте фахівця. Він допоможе налаштувати відповідну для Вас чутливість екрану і проведе точну калібрування.

З першого погляду, процедура здається простою. І може виникнути питання про доцільність звернення до сервіс з такою дрібницею. Вона може бути тільки поверхневим симптомом, а основна причина буде знаходитися набагато глибше. Такі ж ознаки у зламаного тачпада або заводський брак. В такому, випадку краще звернутися в сервісний центр за діагностикою.

Калібрування екрану планшета в Одесі, Харкові, Маріуполі, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві, Луганську, Черкасах, Кропивницького, Чорноморську, Львові, Миколаєві, Херсоні, Чернівцях, Ужгороді, Івано - Франківську, Луцьку, Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Житомирі , Вінниці, Києві, Кременчуці

Автор: Super User Вівторок, 08 листопада 2016 09:28 Last modified on Субота, 11 лютого 2017 12:51

Залишити відгук

Ми ремонтуємо