Заміна тачскріну планшета.

Багато сучасні виробники в гонитві за модою, створюють все більш тонкі і елегантні цифрові гаджети. Скорочуючи товщину девайса, намагаючись зробити його дисплей більш чутливим, вони піддають великим небезпекам тачскріну, що знаходиться на захисті комп'ютера, стоншуючи його. Через свою крихкості і активного способу життя власника, проведення заміни тачскріну у планшета, процедура практично неминуча. У конструктивного фахівця в ремонтному центрі, при наявності необхідного матеріалу для заміни, ця робота займе близько півгодини.

Дисплей планшета складається з двох, абсолютно не залежних, деталей - матриці і тачскріну. тачскрінуом (дигитайзером, склом) - називається скляна, найбільш схильна до пошкоджень, панель, що реагує на дотики. Кожну деталь можна замінювати в залежності від складності пошкодження пристрою.

За рідкісним винятком, у сучасних виробників ці деталі об'єднані. Тут, при заміні скла планшета, доведеться ставити новий дисплей повністю.

Багато приватних сервісні майстерні замовчують про можливість заміни окремих компонентів і замінюють тачскріну у планшета разом з дисплеєм. Відбувається це, найчастіше, через те, що деталі на склад поставляються комплектом і знайти пару для заміни матриці окремо, практично неможливо. Та й процедура ця на порядок дорожче. Більшість фірм, які виробляють планшетні комп'ютери, дають можливість для заміни тачскріну окремо. Тому, для зміни сенсора на планшеті, варто звернутися в чесний сервісний центр.

Потрібно відзначити, що заміна екрану і заміна тачскріну планшета - це не синоніми і просять абсолютно різного підходу. Необхідно підібрати потрібну версію, правильно відкалібрувати його і врахувати безліч інших показників при виборі. А деякі версії сенсорів, враховують додаткове прошивання пристрою, після завершення ремонту. Складно сказати, навіщо виробникові наявність великого числа версій замінного екрану. Зовні їх абсолютно неможливо відрізнити, тільки за номером на шлейфі. Але при підключенні неправильної версії, тачскріну відмовляється працювати або функціонує зі збоєм. Швидше за все, це приналежність до продажу в певних країнах або регіонах, а можливо - проста захист від ремонту.

В хорошому сервісному центрі, після діагностики і визначення замінних частин, майстер проводить такі операції:

 1. Розбирається планшет;
 2. Спеціальною пластиковою лопаткою, обережно, по периметру відкриваються всі засувки;
 3. Уважно знімається задня кришка і відстібаються динаміки;
 4. Всі рухомі частини планшета закріплюються, щоб уникнути їх пошкоджень;
 5. Акуратно відпоювали батарея від материнської плати;
 6. Розміщується чорна планка шлейфу перпендикулярно платі і відключається тачскріну;
 7. Перед установкою, новий тачскріну підключається до планшета і перевіряється його працездатність. Перевіряється відгук;
 8. Спеціалізованим феном прогрівається сенсор старого дисплея. Він відклеюється і зачищається від осколків і клею;
 9. Розпаковується новий сенсор і простягається шлейф в корпус планшета;
 10. Маючи високий навик, не здавлюючи сенсор і точно посадивши його, фахівець приклеює тачскріну до дисплея.
 11. На завершення припаивается батарея і вставляються динаміки.

Ця процедура тільки здається легкою. Насправді, зіткнувшись з труднощами, які притаманні різним моделям, фахівець не злякається і уникне більш серйозних ушкоджень. Для проведення цього заходу необхідний великий навик в роботі, висококласне обладнання та відмінні замінні матеріали. У новачка-любителя це заняття навряд чи закінчиться успіхом і точно не обійдеться дешевше.

Чи можливий ремонт тачскріну?

Існує два види, сенсорних екранів: ємнісний і резистивний. На всі сучасні девайси встановлюється, більш просунутий в плані кликабельности, - ємнісний сенсор. Він працює за рахунок біполярності людини і екрану, тобто будь-який користувач має певний заряд, у тачскріну присутній протилежний. Від їх взаємодії утворюється електричний сигнал, що переходить на контролер екрана і система відображає дії. Природно технологія виготовлення пристрою модернізується і зазнає коригування, але основа роботи залишається тією ж.

Розглянемо кілька причин, що впливають на якісну роботу дисплея:

 • Несправність дігітайзера;
 • Відійшов шлейф;
 • Брак схеми управління сенсором;
 • Після фізичного або механічного впливу відбулися серйозні внутрішні ушкодження, які можна з'ясувати тільки в процесі діагностики.


Усунути всі несправності ремонтом - неможливо. Звичайно, якщо відійшов шлейф, то досить буде розібрати девайс і привести його в потрібне положення. Але в інших випадках, ремонт може вийти набагато більш трудомістким, безглуздим і витратним процесом. По завершенню діагностики, тільки компетентний фахівець зможе вирішити замінити чи тачскріну планшета або провести ремонт.

Заміна тачскріну на планшеті в Одесі, Харкові, Маріуполі, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві, Луганську, Черкасах, Кропивницького, Чорноморську, Львові, Миколаєві, Херсоні, Чернівцях, Ужгороді, Івано - Франківську, Луцьку, Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Житомирі, Вінниці, Києві, Кременчуці

Автор: Super User Вівторок, 08 листопада 2016 09:28 Last modified on Субота, 11 лютого 2017 13:47

Залишити відгук

Ми ремонтуємо