Заміна мікрофона на планшеті

Ваш девайс оглух? Вас не чують в скайпі або по відеозв'язку? Тут допоможе тільки грамотна заміна мікрофона планшета.

Зараз прийнято вбудовувати записуючий пристрій відразу в планшет. Додаткові модулі безглузді і заважають комфортній роботі за комп'ютером.

Наявність мікрофона має на увазі зв'язок в відео чатах, де інші співрозмовники обов'язково повинні Вас чути. Жестами все не вдасться пояснити і писати можна втомитися. З модернізацією планшетів, багато стали підтримувати сім-карти. Власники періодично користуються ним як телефоном. Мікрофон в таких моделях вкрай необхідний.

Деякі причини поломок

Це дуже зручна і вкрай корисна річ, проте тендітна, нетривка. Часто доводиться стикатися з неполадками і збоями, які доставляють користувачам великі незручності. Існує дві групи неполадок:

 1. Звук мікрофона абсолютно відсутній.
 2. Він працює з невеликими перешкодами і шумами.
 3. Наявність механічних пошкоджень при падінні і ударах.
 4. Попадання рідин.
 5. Засміченні отвори мікрофону пилом, крихтами.
 6. Збої в програмному забезпеченні.

Такі проблеми гарантовано рано чи пізно приведуть Вас в сервісний центр. Щоб уникнути важких, для бюджету і часу, витрат - слід відправитися туди якомога раніше.

Перш ніж замінювати мікрофон планшета, варто провести тотальну діагностику. Можливо причини відмови роботи знаходяться зовсім в інших речах. Замінюють його або разом зі шлейфом, або без.

Якщо записуючий пристрій відмовився працювати, його необхідно терміново замінити на новий. Ремонту, на жаль, воно не підлягає. Процедура буде прямо залежати від масштабів неприємності. Наприклад, якщо контакт з вологою стався, зачіпаючи своїм шляхом інші компоненти, то змінюється мікрофон планшета, шлейф прикріплений до нього, сім-датчика, який знаходиться поруч. Як правило, в хорошому сервісному центрі, після проведення діагностики та при наявності необхідних комплектуючих, заміна буде проведена протягом двох-трьох годин.

Відмови мікрофона могло послужити засмічення його сітки. Для цього планшет повністю розбирається, корпус очищається спеціальними спиртовими розчинами, а поверхня мікрофона, плавно і обережно, зачищається м'якою щіточкою.

Специфічно ламається мікрофон в iPad. В основному, поломка знаходиться в аудіокодеку і на дисплеї вискакують повідомлення про підключення мікрофона. Відмовляється працювати, в такому випадку, і поліфонія. Це дуже трудомістка і складна операція. Потрібна висока кваліфікація майстра і наявність спеціалізованих інструментів.

Поширеним дефектом, є окислення ланцюга мікрофона. Він відкритий і для потрапляння вологи особливих перешкод немає. Навіть якщо окислення невеликі, вони значно порушують коректну роботу мікрофона. Ремонтні майстерні, зачищають схеми і повертають його до роботи. Іноді порушується робота елемента обв'язки мікрофонної ланцюга (варістор або стабілітрон), досить видалити їх і очистити окислення. Страждають від вологи і EMIF-фільтр, він дуже швидко руйнується і виходить з ладу. Вони підлягають заміні. Відновлення мікрофонних ланцюгів на планшеті, дуже копітка і витратна заняття. Набагато легше, привести в порядок материнську плату і замінити його на новий.

Процедура заміни

Заміна мікрофона планшета в сервісному центрі, відбувається наступним чином:

 1. Проводиться діагностика і з'ясовується точна несправність мікрофона.
 2. Контакти припаиваются, в основному, крізь плату. Тому для подальшої роботи від'єднуються дроти живлення планшета.
 3. Наноситься легкоплавкий флюс і розпаювали контакт мікрофона з платою.
 4. Підшукується відповідний мікрофон
 5. Збирається планшет, і кріпиться мікрофон в аудиовход.
 6. Проводиться точна настройка мікрофона, через інженерне меню.
 7. Коригування мікрофону

Для коригування вхідного \ вихідного звуку на пристрої, фахівці виправляють в інженерному меню настройки. Щоб увійти в меню інженерних налаштувань, необхідно ввести спеціальний код або підключити планшет до персонального комп'ютера і завантажити певні програми. Код для виходу в меню виробник створює свій і на різних моделях він відрізняється.

Щоб збільшити гучність в необхідних режимах користування вибрати один з семи рівнів чутливості. Від самого тихого level 0 до найгучнішого level 6. Такі рівні можна самостійно перепрограмувати і отримати значення від 0 до 255. Непослідовна настройка цих елементів спотворить роботу мікрофона і може назавжди вивести його з ладу.

Підсумок

Якщо Ви вирішили займатися налаштуванням самостійно, пам'ятайте, що сервісні центри дають гарантію на свою діяльність. Все що Ви будете робити з планшетом ляже на Вашу совість тяжким тягарем і, в тому числі, вихід з ладу пристрою. Необхідно акуратно, на свій страх і ризик, користуватися спеціальними програмами для доступу в меню інженерних налаштувань. Перед коригуванням, краще уточнити і записати цифрові значення, для повернення до вихідного стану, в разі невдачі.

Заміна мікрофона на планшеті в Одесі, Харкові, Маріуполі, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві, Луганську, Черкасах, Кропивницького, Чорноморську, Львові, Миколаєві, Херсоні, Чернівцях, Ужгороді, Івано - Франківську, Луцьку, Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Житомирі, Вінниці, Києві, Кременчуці
Автор: Super User Вівторок, 08 листопада 2016 09:28 Last modified on Понеділок, 13 лютого 2017 10:40

Залишити відгук

Ми ремонтуємо