Заміна матриці на планшеті

У прогнозах аналітиків на 2017 рік, продажі планшетів перевищать продажі ноутбуків. Експлуатувати ноутбуки, більш-менш виходить у більшості користувачів, але з планшетами ситуація видається набагато складніше. Їх б'ють і ламають, піддають катуванням водою і перевіряють на міцність.

На передовій по ремонту в сервісних центрах, варто заміна матриць планшета. Завдяки тонкощі пристрою, зменшується і захищає матрицю тачскрін. Планшет знаходиться з власниками в будь-яких місцях, і фізична активність користувача ставить під загрозу цей крихкий елемент. Звичайно, не можна виключати і розвиток доставки техніки через інтернет. Тут екран може доїхати до покупця вже готовим до серйозного ремонту.

Навіть при уважному використанні, девайс може потрапити в руки спритним дітям, а може його не помітять і поставлять будь-якої важкий або гострий предмет на нього. Але тріснути дисплей може і через різкий перепад температури. Досить занести його з морозу в теплий будинок і тріщини поповзуть по екрану на Ваших очах. Так що, цілком застрахуватися від несподіванок складно і рано чи пізно Ви зіткнетеся з тим, що планшет пора нести в майстерню.

Якщо дисплей все-таки не змогли вберегти, і він розбився, то варто врахувати, він складається з двох частин: тачскрін і матриця. При невеликій поломки, досить буде змінити тільки верхній шар - скло (тачскрін), так як найчастіше до самої матриці екрана пошкодження не доходить. Іноді і зламаний сенсор не припиняє своєї роботи. Зволікати в цьому випадку не варто, якщо пошкоджений дисплей, при використанні це може привести до більш серйозних наслідків. У подальшій роботі може блокуватися дешифратор сенсора і він не відновитися навіть після заміни матриці. Відразу ж несіть його в сервісний центр. Це заощадить Вам великі гроші на покупку нового пристрою або дорогої відновної процедури. Хороший спеціаліст, при наявності комплектуючих для заміни, впорається з роботою за пару годин.

Для захисту планшета варто:

 1. Звичайно, акуратно з ним поводитися;
 2. Не допускати контакту з неадекватними людьми;
 3. Чи не кидати його на крісла або дивани;
 4. Придбати жорсткий чохол;
 5. Наклеїти захисну плівку;
 6. Проінструктувати дітей.

Багато виробників планшетів, постачають комплектуючі для заміни цілком, не розділяючи тачскрін і матрицю. У 85% випадків, це загальний модуль. Це полегшує процедуру заміни і підбору підходящого екрану.

Звичайно, великі складності доставляє підбір дисплея для китайського безіменного комп'ютера. Через їх дешевизну, постачальники зазвичай економлять на упаковці і доставляють його вже розбитим, а відсутність марки на самому пристрої не дозволяє швидко і якісно провести заміну матриці в планшеті. Тут потрібно спеціалізований підхід, особливі інструменти і досвід, який часто відсутня у власників.

Отже, висококваліфікований фахівець проводить приблизно такі роботи при заміні матриці планшета:

 • Діагностується причина поломки і підбирається необхідний дисплей.
 • Спеціальними інструментами по периметру відкриваються всі засувки планшета.
 • Знімається задня панель і виймаються динаміки.
 • Щоб уникнути пошкоджень, кожна рухома частина планшета закріплюється.
 • Від материнської плати відпоювали батарея.
 • Відключається сенсор.
 • Проходить перевірка нової матриці на сумісність з пристроєм.
 • Якщо замінюється тільки матриця, то спеціалізованим феном прогрівається сенсор старого дисплея. Він відклеюється, і матриця зачищається від осколків і клею;
 • Шлейф простягається через спеціальні отвори в корпусі і новий сенсор встановлюється.
 • Планшет збирається в зворотному порядку. Вкручуються його динаміки і задня кришка.

З усього перерахованого вище, слід один простий висновок - заміна матриці в планшеті самостійно - витратна задоволення, яке в більшості випадків все одно призводить власників в сервісний центр, тільки через велику кількість часу, перешкод і витрачених, даремно або зі збитком для планшета, грошей.

Для заміни матриці в планшеті потрібно розібрати всі частини пристрою на окремі комплектуючі. У цьому процесі нерідко виявляється, що акумулятор приклеєний до корпусу. Він досить м'який, якщо його упаковка не лита. Щоб від'єднати його варто стежити за панеллю підсвічування, так як при недосвідчених діях доведеться замінити і акумулятор і панель. В роботі використовується слабкий прогрів і тонкі лопатки.

Зустрічаються проблеми і з битими пікселями. У магазин вийде повернути його при наявності як мінімум 5 битих пікселів в виробничий брак. Його виявлення допоможе перегляд різних однотонних кольорів. Його видно і на білому тлі. У більшості випадків, що не биті плаваючі пікселі можна відновити. На планшет встановлюється спеціальна програма, яка протягом кількох годин «розганяє» відстають у зображенні пікселі.

Заміна матриці на планшеті в Одесі, Харкові, Маріуполі, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві, Луганську, Черкасах, Кропивницького, Чорноморську, Львові, Миколаєві, Херсоні, Чернівцях, Ужгороді, Івано - Франківську, Луцьку, Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Житомирі, Вінниці, Києві, Кременчуці

Автор: Super User Вівторок, 08 листопада 2016 09:28 Last modified on Понеділок, 13 лютого 2017 11:10

Залишити відгук

Ми ремонтуємо