Ремонт материнської плати планшета.

Навіть найякісніші планшети виходять з ладу. З цим рано чи пізно стикається будь-який користувач. Поломка може відбутися як з вини власника, так і за випадковим збігом обставин.

Отже, існує кілька варіантів поломки планшета, характерних для подальшого ремонту материнської плати планшета:

 1. Пристрій не вмикається;
 2. Чи не підключаються зовнішні модулі;
 3. Планшет періодично зависає.
 4. Материнська плата після фізичних впливів стала перегріватися.
 5. Планшет постраждав від рідин.
 6. У мережі спостерігаються часті перепади в мережі.


Пробувати самостійно відновлювати девайс може не кожен. Ця складна операція під силу досвідченим фахівцям. Тут можливі проблеми як з північним \ південним мостом, так і з окремими схемами плати. Відновлювальна робота при попаданні рідин - взагалі вимагає вагомого досвіду в специфічній сфері і наявність певних інструментів.

Приблизна послідовність роботи, при ремонті материнської плати планшета, виглядає так:

 • Проводиться глибока діагностика для з'ясування причин поломки.
 • Розкривається задня кришка планшета.
 • За необхідності відкривається дисплей.
 • При наявності смуг на екрані планшета, температурою в 300 градусів прогрівається відеопроцесор.
 • Трохи розхитується схема.
 • Перевіряється робота пристрою.
 • Збирається планшет в зворотному порядку.
 • Завантажуються необхідні додатки, що тестують девайс протягом декількох годин в максимальній для нього навантаженні.


Причини виходу з ладу материнської плати, варто розділяти на дві групи: з вини власника і через незалежних обставин. Звичайно, часто зустрічаються досить характерні поломки і тут визначення причини, що призвела до поломку, не важко буде навіть для недосвідченого новачка.

Часто відбуваються поломки з вини користувачів, з механічними пошкодженнями. Це і зламані роз'єми, розбитий вщент екран, що потрапила на пристрій вода, і модернізація планшета своїми руками, яка спричинила коротке замикання. Так само, причинами можуть бути неякісні комплектуючі планшета.

Незважаючи на те, яка сталася поломка, щоб її усунути, будуть потрібні певні інструменти:

 • Паяльник і паяльна рідина.
 • Припій.
 • Газовий паяльник або монтажний фен.
 • Плоский скальпель, ножиці і спирт.
 • Мультиметр і досвід користування ним.


Через компактності планшета, багато інтегровані в материнську плату пристрої, не виділені в окремий чіпсет, а розпаяні по ній. Що трохи ускладнює процес ремонту.

Найпростішим в ремонті материнської плати планшета вважається, вихід з ладу портів. Ця механічна поломка не рідкісне, тому що з нею найтісніше пов'язаний контакт користувача з планшетом. Роз'єми не довговічні і досить обмежені в підключенні \ відключенні. Інтенсивне використання дуже розхитує порт, після чого комплектуючі не триматися в ньому. Для операції потрібно точно такий же порт, далі акуратно знімається старий роз'єм, ставиться новий. Без ушкоджень друкованої плати, випаять звичайним паяльником його вийде. Просто обладнання для прогріву розігріває схему рівномірно, не пошкоджуючи при цьому плату. Зачищається спиртом місце майбутньої пайки і завдавши паяльну суміш встановлюється шляхом розігріву новий модуль.

Другими за популярністю, є механічні несправності. Щоб відремонтувати материнську плату планшета, потрібно розібрати планшет і перевірити доріжки друкованої плати. Якщо дефект доріжок підтверджується, можна спробувати попрацювати з верхнім шаром. Вони мають 5-6 шарів, якщо пошкоджений перший, може бути не все втрачено. Але при наявності більш глибокого спотворення, ця плата підлягає тільки заміні. При відновленні попередньо зачищені, кілька мідних дротів припаивается на місце попередніх. При пошкодженні чіпа і деформації його ніжок, фахівець за допомогою лупи і скальпеля відновлює положення ніжок. Така затія може і не спрацювати, в такому випадку, необхідно буде замінити плату повноцінно.

Пошкодиться могли і частини материнської плати, наприклад - деталі розпалися, і маркування елемента залишилася загадкою. В такому випадку, варто пошукати згорілу або б \ у, точно таку ж материнську плату, вичленувати цей елемент і перепаять в планшет.

Щоб відновити материнську плату планшета при несправності харчування, слід замінити контролер харчування. Для цього закріплюються рухливі елементи, термоскотчем обмотується область навколо контролера, схема відпоювали, наноситься за допомогою трафарету флюс і схема прогрівається температурою в 380 градусів, замінюється контролер, після зачистки плати і збирається планшет.

Ремонт материнської плати планшета в Одесі, Харкові, Маріуполі, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві, Луганську, Черкасах, Кропивницького, Чорноморську, Львові, Миколаєві, Херсоні, Чернівцях, Ужгороді, Івано - Франківську, Луцьку, Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Житомирі, Вінниці, Києві, Кременчуці

Автор: Super User Вівторок, 08 листопада 2016 09:28 Last modified on Четвер, 09 лютого 2017 16:46

Залишити відгук

Ми ремонтуємо