Замінити контролер живлення планшета.

При короткому замиканні, мікросхема контролера живлення планшета обмежує надходження струму, він бере на себе навантаження до тих пір, поки не буде усунуто замикання в мережі. Якщо стрибок напруги був занадто тривалим, то мікросхема може просто згоріти. В такому випадку, планшет варто віднести, для заміни контролера живлення, в сервісний центр. Там, після діагностики, зможуть точно визначити причину поломки.

На жаль, це часта причина поломки цієї схеми і від неї можна застрахуватися тільки, підключаючи зарядний пристрій до розетки безперебійного живлення. Благо, їх вибір на ринку товарів великий і можна підібрати бюджетний, якісний і оптимальний по розкиду стрибків напруги. Також контролер живлення може постраждати від удару або корозії від потрапила вологи.

Перш ніж замінювати контролер живлення планшета, слід перевірити і інші можливі причини поломки:

 • Несправності шнура живлення;
 • Відсутність електрики в мережі;
 • Зламаний адаптер живлення;
 • Помилка прошивки системи;
 • Штекер або гніздо зламано.


Якщо Ви впевнені, що жодної з цих причин у Вас немає, то сміливо ступайте в сервісний центр, так як заміна таких мікросхем будинку не проводиться. Не потрібно чекати, поки зламаний контролер, остаточно доб'є що живемо й зостались елементи планшета.

Розкриваючи будь літій-іонний акумулятор, виявиться невелика, припаяна в свій осередок, друкована плата. Це і є контролер батареї. Сам контролер живлення в планшеті відповідає за повноцінний заряд акумулятора. І якщо вчасно не замінити контролер живлення планшета, батарея пристрою перестане заряджатися. Контролер можна замінити тільки в хорошому сервісному центрі з повноцінним обладнанням, а не в приватних майстернях, так як це є повноцінною процедурою перепаювання плати. Тут необхідні як висока кваліфікація фахівця, так і велика кількість спеціалізованих інструментів. Заміна його на дому може призвести до повної поломки пристрою.

Через певні особливості будови літій-іонних батарей, вони вимагають тотального контролю над ними. Слід знати, що батарея не обов'язково повинна бути оригінальною. Вони діляться на два стандарти вольтажа - 3,7 і 7,4В, це єдине, що необхідно врахувати при виборі. Стандартна схема, представляє з себе маленьку плату з вмонтованою схемою SMD компонентів. Контролер на батарею в 3.7В включає в себе дві мікросхеми: керуючу і виконавчу - зібрану з двох транзисторів MOSFET. Два транзистора використовуються для контролю над розрядом і зарядом пристрою. Виготовляють їх, для зручності, в цілісному корпусі.

Не секрет, що при досягненні батареєю критичної температури в 4,2-4,3V вона перегріється і може вибухнути. На підході до небезпечної межі, керуюча мікросхема закриває транзистор і блокує подальше заряд. Так батарея залишається відключеною, поки не впаде напругу від саморозряду. Якщо заряд падає до 2,3-2,5V, то транзистор розряду вимикається, і схема переводиться в режим сну, споживаючи струм в 0,1мкА. Після заряду, слід дочекатися проходу планки в 2,9-3,1V, інакше індикатор заряду буде показувати 0 і це може бути прийнято, як смерть батареї. Така зарядка може займати кілька годин.

Ось приблизна процедура заміни контролера живлення на планшеті в висококласному сервісному центрі:

 1. Після діагностики і визначення причини поломки, буде прийнято рішення про заміну. Ремонт таких плат безглуздий і навряд чи увінчається успіхом.
 2. Далі розбирається планшет. Всі моделі розбираються по-особливому, але існує і стандартна схема дій. Знімається задня кришка, відкривається дисплей, відстібаються шлейфи екрану, динаміки, в разі потреби витягується батарея
 3. Всі рухомі елементи закріплюються. Готується до роботи плата.
 4. Обмотуються термоскотчем прилеглі елементи плати.
 5. Дотримуючись строгий температурний режим, відпоювали металева схема, яка прикриває схему.
 6. Контролер обмазується флюсом.
 7. За допомогою спеціалізованого фена схема прогрівається до 380 градусів.
 8. Знімається за допомогою інструментів контролер і зачищається плата.
 9. Схема встановлюється під трафарет і наноситься паяльна паста.
 10. Встановлюється схема на плату.
 11. У зворотному порядку збирається планшет.

В інтернеті є величезна кількість роликів про процес перепайки мікросхеми контролера живлення планшета, після перегляду яких, це заняття здається досить простим. Але, на жаль, це далеко від реальності. По-перше, знадобиться одночасний прогрів кожної точки припою, що можна виконати тільки на спеціальному обладнанні і при наявності досвіду. По-друге, можуть виникнути проблеми, вирішення яких цілком ляже на плечі грамотного фахівця, і він з нею з успіхом впорається. По-третє, звертаючись до сервісного центру, Ви отримаєте гарантію того, що планшет після заміни контролера на ньому заробить і буде працювати довго.

Заміна контролера живлення на планшеті в Одесі, Харкові, Маріуполі, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві, Луганську, Черкасах, Кропивницького, Чорноморську, Львові, Миколаєві, Херсоні, Чернівцях, Ужгороді, Івано - Франківську, Луцьку, Рівному, Тернополі, Хмельницькому , Житомирі, Вінниці, Києві, Кременчуці

Автор: Super User Вівторок, 08 листопада 2016 09:28 Last modified on Понеділок, 13 лютого 2017 12:23

Залишити відгук

Ми ремонтуємо