Замінити контролер живлення планшета.
При короткому замиканні, мікросхема контролера живлення планшета обмежує надходження струму, він бере на себе навантаження до тих пір, поки не буде усунуто замикання в мережі. Якщо стрибок напруги був занадто тривалим, то мікросхема може просто згоріти. В такому випадку, планшет варто віднести, для заміни контролера живлення, в сервісний центр. Там, після діагностики, зможуть точно визначити причину поломки.
На жаль, це часта причина поломки цієї схеми і від неї можна застрахуватися тільки, підключаючи зарядний пристрій до розетки безперебійного живлення. Благо, їх вибір на ринку товарів великий і можна підібрати бюджетний, якісний і оптимальний по розкиду стрибків напруги. Також контролер живлення може постраждати від удару або корозії від потрапила вологи.
Перш ніж замінювати контролер живлення планшета, слід перевірити і інші можливі причини поломки:
- Несправності шнура живлення;
- Відсутність електрики в мережі;
- Зламаний адаптер живлення;
- Помилка прошивки системи;
- Штекер або гніздо зламано.
Якщо Ви впевнені, що жодної з цих причин у Вас немає, то сміливо ступайте в сервісний центр, так як заміна таких мікросхем будинку не проводиться. Не потрібно чекати, поки зламаний контролер, остаточно доб'є що живемо й зостались елементи планшета.
Розкриваючи будь літій-іонний акумулятор, виявиться невелика, припаяна в свій осередок, друкована плата. Це і є контролер батареї. Сам контролер живлення в планшеті відповідає за повноцінний заряд акумулятора. І якщо вчасно не замінити контролер живлення планшета, батарея пристрою перестане заряджатися. Контролер можна замінити тільки в хорошому сервісному центрі з повноцінним обладнанням, а не в приватних майстернях, так як це є повноцінною процедурою перепаювання плати. Тут необхідні як висока кваліфікація фахівця, так і велика кількість спеціалізованих інструментів. Заміна його на дому може призвести до повної поломки пристрою.
Через певні особливості будови літій-іонних батарей, вони вимагають тотального контролю над ними. Слід знати, що батарея не обов'язково повинна бути оригінальною. Вони діляться на два стандарти вольтажа - 3,7 і 7,4В, це єдине, що необхідно врахувати при виборі. Стандартна схема, представляє з себе маленьку плату з вмонтованою схемою SMD компонентів. Контролер на батарею в 3.7В включає в себе дві мікросхеми: керуючу і виконавчу - зібрану з двох транзисторів MOSFET. Два транзистора використовуються для контролю над розрядом і зарядом пристрою. Виготовляють їх, для зручності, в цілісному корпусі.
Не секрет, що при досягненні батареєю критичної температури в 4,2-4,3V вона перегріється і може вибухнути. На підході до небезпечної межі, керуюча мікросхема закриває транзистор і блокує подальше заряд. Так батарея залишається відключеною, поки не впаде напругу від саморозряду. Якщо заряд падає до 2,3-2,5V, то транзистор розряду вимикається, і схема переводиться в режим сну, споживаючи струм в 0,1мкА. Після заряду, слід дочекатися проходу планки в 2,9-3,1V, інакше індикатор заряду буде показувати 0 і це може бути прийнято, як смерть батареї. Така зарядка може займати кілька годин.
Ось приблизна процедура заміни контролера живлення на планшеті в висококласному сервісному центрі:
- Після діагностики і визначення причини поломки, буде прийнято рішення про заміну. Ремонт таких плат безглуздий і навряд чи увінчається успіхом.
- Далі розбирається планшет. Всі моделі розбираються по-особливому, але існує і стандартна схема дій. Знімається задня кришка, відкривається дисплей, відстібаються шлейфи екрану, динаміки, в разі потреби витягується батарея
- Всі рухомі елементи закріплюються. Готується до роботи плата.
- Обмотуються термоскотчем прилеглі елементи плати.
- Дотримуючись строгий температурний режим, відпоювали металева схема, яка прикриває схему.
- Контролер обмазується флюсом.
- За допомогою спеціалізованого фена схема прогрівається до 380 градусів.
- Знімається за допомогою інструментів контролер і зачищається плата.
- Схема встановлюється під трафарет і наноситься паяльна паста.
- Встановлюється схема на плату.
- У зворотному порядку збирається планшет.
В інтернеті є величезна кількість роликів про процес перепайки мікросхеми контролера живлення планшета, після перегляду яких, це заняття здається досить простим. Але, на жаль, це далеко від реальності. По-перше, знадобиться одночасний прогрів кожної точки припою, що можна виконати тільки на спеціальному обладнанні і при наявності досвіду. По-друге, можуть виникнути проблеми, вирішення яких цілком ляже на плечі грамотного фахівця, і він з нею з успіхом впорається. По-третє, звертаючись до сервісного центру, Ви отримаєте гарантію того, що планшет після заміни контролера на ньому заробить і буде працювати довго.